PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 213 034
oceny
6,7 10 1 213034
5,8 28
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Scena zestrzelenia z łuku bojowego myśliwca, a w zasadzie dwóch na raz - bezcenne ;p

ocenił(a) film na 3

Pewnie oglądali wcześniej Rambo on też z łuku do śmigłowca strzelał :)

ocenił(a) film na 10
lions

Muszę Cię zmartwić, ale film jest na podstawie książki i ta scena jest również w książce...

ocenił(a) film na 5
lovedream426

A ja ponowię.
Istnienie czegoś w książce nie oznacza, że ma to sens...

ocenił(a) film na 10
Dealric

Nie piszę tu o sensie tej sceny (bo to temat do oddzielnej dyskusji i każdy uważa inaczej) tylko o tym, że ta scena nie jest wymysłem scenarzystów.

ocenił(a) film na 5
lovedream426

Nie wiem o czym piszesz, bo jeśli nie bronisz sensu poprzez obecność w książce to twój post nie miał jakiegokolwiek sensu.

ocenił(a) film na 1
lovedream426

to w takim razie nie powinno się w ogóle rozmawiać o Władcy Pierścieni czy też innych ekranizacjach, a przynajmniej o scenach które były w książce? co mnie obchodzi ksiażka, koleś dobrze napisał w filmie była przedstawiona ta scena i nawet jeśli jest w książce czy też nie to rozmowa się toczy o filmie i jest ta scena jak mówcy poprzedni napisali beznadziejna...

użytkownik usunięty
Mateusz6666

co cie obchodzi książka... mój drogi bez książki tego filmu nie zrozumiesz tak samo jak Hobbita i Lotra. To nie jest Harry Potter, Opowieści z narnii, czy Zmierzch gdzie bez czytania książki zrozumiesz ten film...

użytkownik usunięty
Mateusz6666

chociaż zmierzchu nie trzeba filmowo zrozumieć...

ocenił(a) film na 1

bzdura! Władce pierścieni akurat obejrzałem najpierw dopiero potem po latach zachciało mi się przeczytać i zrozumiałem jakoś świetnie, o Hobbicie to już nie wspomnę bo z tymi wszystkimi dodatkami to prawie przerósł książkę(którą czytałem) to tak jakby powiedzieć... nie porównuj szmiry do Mistrza Tolkiena i miej szacunek także do Lewisa i jego cyklu Opowieści z Narnii ponieważ ta ksiażka jak i cały cykl zawładnął wieloma umysłami przez tyle lat i co więcej jest uważana jako klasyka jeśli chodzi o książki dla dzieci! a odnośnie Igrzysk o książce jak i filmie zapomną ludzie...
ps. czytałem te wypociny zwane Igrzyskami śmierci i powiem jedno, dziękuję Bogu, że nie zakupiłem tylko ebooka ściągnąłem...
ps. 2 Zmierzch to akurat pod względem kunsztu pisarskiego bym całkowicie porównał do Igrzysk śmierci...

ocenił(a) film na 1
Mateusz6666

aa za szybko napisałem... może jeszcze raz:
bzdura! Władce pierścieni akurat obejrzałem najpierw dopiero potem po latach zachciało mi się przeczytać i zrozumiałem jakoś świetnie, o Hobbicie to już nie wspomnę bo z tymi wszystkimi dodatkami to prawie przerósł książkę(którą czytałem) nie porównuj szmiry do Mistrza Tolkiena i miej szacunek także do Lewisa i jego cyklu Opowieści z Narnii ponieważ ta ksiażka jak i cały cykl zawładnął wieloma umysłami przez tyle lat i co więcej jest uważana jako klasyka jeśli chodzi o książki dla dzieci! a odnośnie Igrzysk o książce jak i filmie zapomną ludzie...
ps. czytałem te wypociny zwane Igrzyskami śmierci i powiem jedno, dziękuję Bogu, że nie zakupiłem tylko ebooka ściągnąłem...
ps. 2 Zmierzch to akurat pod względem kunsztu pisarskiego bym całkowicie porównał do Igrzysk śmierci...

użytkownik usunięty
Mateusz6666

nie porównuje żadnej szmiry, jeśli Hobbit jest dla ciebie szmirą, to żegnam

porównujesz tak poważny film jak Igrzyska, do szrotu zmierzchu

goodbye

ocenił(a) film na 1

co? a kto pacanie napisał Hobbita jak nie Tolken? nie umiesz czytać rozumnie to nie udzielaj się!: "nie porównuj szmiry do Mistrza Tolkiena" więc chyba jasne że miałem na myśli szmirę tylko i wyłącznie Igrzyska Śmierci.. tak uważam to marne dziełko za szmirę i nie zamirzam zmienić zdania ponieważ warsztat tej książki jak i filmu jest marny jak całego Zmierzchu...

ocenił(a) film na 1
Mateusz6666

jak można w ogóle zestawiać Władcę czy też Hobbita do Igrzysk czy też Zmierzchu? to tak jakby powiedzieć serial Klan jest tak wybitny jak serial Wikingowie... no proszę... jeśli się kierujemy tą logiką to również żegnam i nie pozdrawiam...

użytkownik usunięty
Mateusz6666

nie porównuje chodzi mi o zrozumienie, myślałem że chodzi ci o szmirę Hobbita ;p bo jak by nie było ta trylogia nie dała z siebie nic wybitnego Igrzyska to inny klimat... co nie zmienia faktu że w książce też były takie sceny i w filmie ci te głupoty przeszkadzają, skoro w książce też one są... może nie kręcą cię te klimaty więc po co oglądasz ? po to by dać 1/10 i mówić że to szmira, to ja powiem że to trolling

tyle w temacie

ocenił(a) film na 9

A obejrzałeś w ogóle film? Czy po trailerze oceniasz, że film jest żenujący? :)
Strzały, które użyła były wybuchowe, zatem logiczne, że jak trafi w skrzydło myśliwca to eksploduje skrzydło i zacznie spadać uderzając w drugi.

Nie ma to jak komentarze dzieci...

użytkownik usunięty
godmod98

Obejrzałem wysiłkiem woli hehe, drażniła mnie również kreacja Peeta (Hutcherson), fizjonomicznego klona Jamesa Caana. Do oryginału nic nie mam. Ot pewnie taki zbieg okoliczności. Pomińmy ten efektowny, ale nielogiczny wątek, bo można przedstawić 10 argumentów na bzdurność takiego scenarisza. Mniemam, że to ty jesteś zbyt młody, i wierzysz w scenariusze zaczerpnięte/inspirowane grami komputerowymi ;p

ocenił(a) film na 10

Grami komputerowymi? To jest na podstawie książki.

użytkownik usunięty
lovedream426

A co ma piernik do wiatraka ? ;p

ocenił(a) film na 10

Cóż może to, że napisałeś "Mniemam, że to ty jesteś zbyt młody, i wierzysz w scenariusze zaczerpnięte/inspirowane grami komputerowymi" Więc odpowiadam, że ten film jest na podstawie książki a nie gry komputerowej.

użytkownik usunięty
lovedream426

No jasne, jak mogłem nie wiedzieć, że książki s-f są oparte na faktach. ;p

ocenił(a) film na 10

Człowieku, bez obrazy, ale czy ty w ogóle myślisz co piszesz?

użytkownik usunięty
lovedream426

A czy ty wogóle znasz pojęcie "aluzja" ? Nie wyczuwasz jak ktoś blefuje ? Wprawiasz mnie w zakłopotanie, bo nie ogarniasz dowcipu. Sory ale zaistniała sytuacja może potwierdzać twój brak dojrzełości. ;p

ocenił(a) film na 1
godmod98

nie ma to jak określenie: "dzieci"... eh to takie dojrzałe kiedy się odnosi do swego adwrsarza w tonie: dziecko co ty wiesz...

ocenił(a) film na 6

akurat patosu tu nie było, było budowanie patosu i to wyszło tu niezwykle ciekawie.
Pewnie stąd wielu gimbofankom ta część się nie podobało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones