PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626983}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
6,7 213 034
oceny
6,7 10 1 213034
5,8 28
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

wkurzala mnie ta milosc Katniss do Peety nie wierze w az tak bazwarunkowe uczucie ktos chce Cie ukatrupic a Ty dalej go bronisz? itd itd 8..

ocenił(a) film na 9
Seba24

Spoiler:

Faktycznie film podkreśla, jakoby Katniss kocha Peetę. Według książki Katniss praktycznie całą akcję nie wie, którego - i czy w ogóle - chłopaka kocha, Gale'a czy Peetę. Dopiero na sam, samiuśki koniec okazuje się, że Katniss nie może żyć z myślą, co mógł zrobić Gale... W ten sposób wiąże się z Peetą, i przyznaje, że go kocha.

Motyw tej miłości jest jednym z ciekawszych w literaturze - miłość tak pokręcona, tak krzywdząca, tak niesprawiedliwa, tak niepewna... Ale jednak miłość. Serdecznie polecam przeczytanie książek.

ocenił(a) film na 9
Nikki_9

"Dopiero na sam, samiuśki koniec okazuje się, że Katniss nie może żyć z myślą, co mógł zrobić Gale... " co miałaś na myśli? Bo nie dokończyłaś, ja się nie domyślam a jestem ciekawa. Co do literatury dobra i słuszna promocja. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
uwieziona

Spoiler alert:

Jedna z bomb, konstruowanych przez Gale'a, zabiła Prim. Nie wiadomo, czy to bomba Gale'a... Ale Katniss nie mogła pozbyć się uczucia, że to "mogła" być bomba Gale'a. Z tego względu nie może z nim być.

ocenił(a) film na 9
Nikki_9

Ok, dzięki. Nie kojarzę już tego, możliwe że przez ogromny zawód jaki poczułam po obejrzeniu filmu, ale spieprzyli tą ostatnią część, przynajmniej wg mnie.

ocenił(a) film na 10
Nikki_9

Nie tylko dlatego, moim zdaniem ona kochała Peetę tylko bała się do tego przyznać przed samą sobą. Jedyny pocałunek przy którym czuła motylki to był ten na plaży z Peetą (jak to jest opisane w książce) i potem ten gdy są już razem.
Pocałunek z Galem w "Kosogłosie" jest tak opisany jakby ona nie miała ochoty.

ocenił(a) film na 7
Nikki_9

jaka bomba tego nie załapałem, ale książek nie tykałem a w filmie to jest dzieżko złapać

Seba24

zniżać ocenę tylko z tego powodu

ocenił(a) film na 8
JLaw

ocena idzie od 10 w dol za wszystko co ci sie w filmie nie podoba, poza tym moje 8 i tak zawyza ogolna ocene.

ocenił(a) film na 7
JLaw

yyy a dlaczego nie?

ocenił(a) film na 9
czesiek77

Zawsze można obniżyć ocenę za co się chce chociażby nawet muzyka mu nie współgrała z filmem takie zachcianki :D Ja oceniłem ją wysoko ponieważ film właśnie nie jest ujęty jakoś bardzo kolorowo i wesoło jak pozostałe części ,które posiadały trochę tego. Dla mnie z trzech obecnych części ostatnia jest właśnie najlepszą.

Seba24

Popieram. Między nimi nie ma żadnej chemii, nie ma tego błysku w oku. Jest jakaś troska i tyle i bardziej to wygląda z mojego punktu widzenia na przyjaźń. Mnie też to razi, że kreowani są na jakąś kochającą się na zabój parę a żadnej miłości tam nie widać więc jak najbardziej uwzględniłam to w mojej ocenie 5/10 :) Ten film przez zakończenie, dużo gadaniny, mało akcji i kilka innych mankamentów na więcej po prostu nie zasługuje. Totalne rozczarowanie a wszystkie 3 części jak dotąd moim zdaniem wcale nie są takim fenomenem, jaki się ogólnie robi z tego filmu.

ocenił(a) film na 3
AlexabezKeksa

Mogę się tylko podpisać pod twoimi słowami. Blockbuster w którym brakuje akcji, dramat pozbawiony dobrych dialogów, czy ukazanie walki z system rodem z -nomen omen - książki dla dzieci. Sam nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak, czy to cały świat oszalał, "jarając" się czymś tak wybitnie infantylnym.

ocenił(a) film na 7
AlexabezKeksa

Mi to bardziej wyglądało jakby byli rodzeństwem. Obojgu na sobie zależy, ale jedyne, co ich łączy to troska. Zero chemii.

DawidThePlayer12

Dokładnie - słowo rodzeństwo idealnie odzwierciedla relacje między nimi!

AlexabezKeksa

Bo Katniss w ogóle taka jest - dużo w niej troski o wszystkich dookoła, nawet o tych, którzy nie są jej bardzo bliscy. I dalej jeszcze nasili się u niej poczucie niechęci do siebie jako twarzy rebelii, bo na wojnie muszą być ofiary, a ona nie może znieść myśli, ze ktoś za jej przyczyną będzie cierpiał. Ma trochę zapędy na ratowanie całego świata i zapominanie o sobie i tak też była przedstawiona w książce.

ppaulinaa

Ja odczułam też, że Katniss tak strasznie zmieniło bolesne doświadczenie igrzysk, tego wplątania jej osoby w rebelię, że sama nie potrafiła poukładać sobie w głowie kogo tak naprawdę kocha, czy w ogóle kocha, bo odczuwała silniejsze emocje związane z wojną - strach, ból, troska o najbliższych, cierpienie dlaczego ją to spotkało, niepewność i nieuchronność losu. W obliczu tak silnych negatywnych uczuć gdzie bezpieczeństwo psychiczne jest praktycznie niemożliwe a co za tym idzie jakikolwiek komfort to ciężko odczuwać coś głębszego jak stan zakochania itp.

ocenił(a) film na 9
espantosa

Głos rozsądku, chapeau bas.

ocenił(a) film na 9
ppaulinaa

No tak, bo troska o innych ludzi spoza czubka własnego nosa i kręgu najbliższych znajomych jest takie nieludzkie...

ocenił(a) film na 9
Seba24

Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś w ogóle filmu... Przecież to był jeden z głównych wątków, że Peeta był użyty przez Snowa jako narzędzie, poddawany strasznym torturom i na koniec zamieniony w marionetkę, która miała wpojoną nienawiść napędzaną strachem. Dlatego nie zestrzelił statków Panem, żeby uratowali m.in. Peetę, który miał tak "przygotowany" zabić Kosogłosa...To dlaczego Go broni jest też wyjaśnione w poprzednich częściach a wątek wyjaśniony na końcu tej części, więc kompletnie nie rozumiem Twojego wpisu...

ocenił(a) film na 10
Seba24

A ty nie widzisz dlaczego Peeta chciał ją zabić i jak bardzo ją kochał od początku, i co mu zrobili w Kapitolu przez nią.
Chciał ją zabić bo Snow kazał zdewastować go psychicznie, żeby to zrobił. On jednak się nie poddał i ostatecznie wyszedł z czegoś tak okropnego, że go podziwiam. Niektórzy ludzie po takich traumach w ogóle nie są w stanie powrócić do rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones