PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36385}

Miasto kobiet

La città delle donne
7,2 5 046
ocen
7,2 10 1 5046
7,4 14
ocen krytyków
Miasto kobiet
powrót do forum filmu Miasto kobiet

jest to nudne i pretensjonalne i bazuje tylko na nazwisku reżysera - zrobiłby to Uve Boll albo Pujszo i okrzyknięto by to gniotem wszechczasów

ocenił(a) film na 9
Don_Marcello

Film jest ciekawy. To jest perełka Felliniego. Przesłanie niesie ze sobą. Pomyśl kobiety, które miały być kurami domowymi zarządzają miastem i żyją prawie bez mężczyzn.

ocenił(a) film na 1
kubakuba_filmweb

Ale to banalne i oczywiste, nie trzeba tyle czasu tracić na nudnym filmie żeby na to nie wpaść - nie wiesz, że niektóre kobiety tak żyją? jak kury domowe? siedzą z facetami, którzy je leją, dominują nad nimi etc - czy ktoś im każe? jak jakaś jest głupia to już nie moja sprawa, każdy jest panem własnego losu i niech żyje jak chce. Nie muszę filmu oglądać, żeby to wiedzieć, ale jeśli lubisz ten film to spoko, każdy ma prawo do swojego gustu.

ocenił(a) film na 7
Don_Marcello

piękna wypowiedź! co sformułowanie, to szczyt tandety. kurna, to talent! zabrakło mi tylko: no taka prawda / takie jest życie. pewnie zabrakło ci czasu.

ocenił(a) film na 4
schschfikation

Ale gdzie ta "tandeta" w wypowiedzi powyżej? Właśnie takie jest życie i to nic odkrywczego, nie wiem czym się tu podniecać... Fellini, Jeżu, uaaa!! hura! to jest typowa nadinterpretacja z Twojej strony i mitologizacja tego reżysera w tym wypadku. Jak coś jest zwykłe to trzeba to powiedzieć wprost, a ten film jest po prostu zwykły

ocenił(a) film na 9
Carabiniero

Powiedzieć o filmie Felliniego,że jest zwykłym filmem ,to przyznać się do swojej ignorancji.

theNiro

Powiedzieć o tym filmie że jest niezwykłym filmem to przyznać się do bycia debilem.

ocenił(a) film na 1
schschfikation

a masz jakiś argument oprócz steku jakichś subiektywnych złośliwości?

Don_Marcello

Ewidentnie zapomniałeś, że jeżeli kobieta siedzi z mężem przemocowcem, to prawdopodobnie dlatego, że taki jest też jej dom rodzinny i nawet nie ma gdzie uciec. A potem czuje się jeszcze bardziej bezwartościowa, kiedy słyszy od innych, jakaż to ona jest głupia, zwykle od tych, którzy na swoją rodzinę mogli w krytycznych momentach liczyć.

ocenił(a) film na 4
Don_Marcello

Zgadzam się, film jest przereklamowany, a po prostu ciężko go obejrzeć do końca, żeby nie zasnąć

ocenił(a) film na 7
Carabiniero

Nie zmienia to faktu, że nie zasłużył na to by dać mu 1/10. Bo jeśli tak to jak ocenić np. "Ukrytą Prawdę" ? 0,000000001/10 ? Każdy ma swój gust, ale warto ważyć słowa, opinie i oceny. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
raffaello_od_ferrero

Ja myślę, że sposób ocen zależy od różnych rzeczy - może być wynikiem czyjegoś "buntu", jakiejś symboliki, protestu czy czegoś podobnego, a ktoś inny ocenia to wg jakichś swoich kryteriów. Ja dałem 4 bo lubię Marcella i kilka momentów było OK, ale jako cały mnie mówiąc szczerze po prostu "nie powalił" i nie dorównał legendzie, i dlatego moim zdaniem założycie tematu dał mu te symboliczne jedynkę

ocenił(a) film na 7
Carabiniero

No tak, ale jednak uważam że pewną miarę trzeba mieć. Ja np. nie znoszę Travolty. Czy to znaczy, że mam mu dać 1/10 ? W ten sposób zaznaczyć swoją niechęć ? Przecież to solidny aktor. Pozdrawiam.

Don_Marcello

Pierwsza i zasadnicza sprawa. Uwe Boll ani Pujszo nie zrobiliby takiego filmu. I tyle w tym temacie.

ocenił(a) film na 1
almanda

Boll zrobił świetny Postal, jedną ze śmieszniejszych (i wbrew pozorom inteligentniejszych) komedii ostatnich lat i co? Też obniżanie oceny "bo to Boll", a Pujszo za Ostatni klaps dostał jakieś węże, a komedia całkiem fajna i sympatyczna była, nie mówiąc o doskonałej roli Włodarczyka

ocenił(a) film na 6
Don_Marcello

A mnie ten film przekonał, ciekawy pomysł Felliniego. Nudne to było 'La dolce vita', taki film może zmęczyć.

ocenił(a) film na 1
qqryqu

Mnie tylko kilka momentów, nieźle się zapowiadał, ale potem jakoś wiało mi nudą

ocenił(a) film na 9
Don_Marcello

No wlasnie Don Marcello , to wszystko przez to ze ktos przywalil nalepke z Bolkiem i Lolkiem na plytke. Do okolo 56 minuty myslales ze jednak Bolo i Lolo sie w koncu pojawia i zrobia orgiete z Tola a tu nici z tego. No i teraz nie wiesz o sho hozi w tym fylmie.

megibolio

@megibolio
bardzo dobry komentarz!

ocenił(a) film na 1
facebooktosyf

W jakim sensie? Ze film był pretensjonalny i nudny? można ubierać jego wielki sens w "wielkie słowa" co nie zmieni fakty, ze był co najwyżej średni

użytkownik usunięty
megibolio

Brawo.

ocenił(a) film na 1
megibolio

Chłopie, co ty bredzisz? Film był pretensjonalny i nudny tyle. Żadne "kąśliwe" metafory tego nie zmienią

ocenił(a) film na 9
Don_Marcello

Trzeba docenić artystyczną stronę tego filmu.Sam Fellini był zdania,iż nie doszukiwałby się w nich sensu.Gość tworzył filmy ispirując się swoimi snami.Ta historia swoją drogą jest snem meżczyzny.

ocenił(a) film na 1
theNiro

Rozumiem, tylko cóż mam powiedzieć, skoro jakoś słabo mi się to oglądało. jedne filmy nas porywają, ten jakoś na mnie "nie zadziałał"

Don_Marcello

A czemu zakładasz, że w każdym filmie ma być przesłanie? A potem pytasz, czemu go nie ma? Miasto kobiet to coś w rodzaju happeningu, robieniu widza w konia przez dwie godziny, co się Felliniemu udaje po mistrzowsku. Nie jest nigdzie powiedziane, że twórca filmowy to ma być kaznodzieja i profesor. Ja ten film widziałem dziesiątki razy i tyleż razy się uśmiałem jak osioł, a i dla siebie indywidualnie znalazłem przesłanie: nie chciałbym po czterdziestce być znanym publicznie niepoprawnym erotomanem, bo to jest upokarzające, szczególnie w oczach płci przeciwnej. Popęd minie, a wstyd pozostanie dozgonnie, bo ludzie będą pamiętać. Wolę być postrzegany przez kobiety, jako miły facet z poczuciem humoru, ale powściągliwy. Ja oceniam ten film na 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones