PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4596}

Obywatel X

Citizen X
7,2 11 153
oceny
7,2 10 1 11153
7,0 3
oceny krytyków
Obywatel X
powrót do forum filmu Obywatel X

Obraz Chrisa Gerolmo oglądałam na video już dość dawno temu, ale pamiętam go do dziś. Przy obecnym natłoku coraz to nawych produkcji rzadko zdaża się, żeby film nie stracił na swojej wartości i został zapamiętany na długie lata. Mało thrillerów jest w stanie zrobić na mnie takie wrażenie. Genialna, wstrząsająca i trzymająca w napięciu fabuła. Oglądając go, czuje się prawdziwą grozę i strach. A wszechogarnijące przerażenie potęguje fakt, iż film został oparty na faktach. Stephen Rea i Donald Sutherland przeszli samych siebie. Arcydzieło gatunku. Aż trudno uwierzyć, że film powstał w Stanach. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
gatecrasher

Może nie arcydzieło ale podobnie jak kolega oglądałem go dawno i z tego co pamiętam to był to jeden z ciekawszych thrillerów lat 90tych. Inaczej pewnie by mi się go oglądało teraz przy tym zalewie filmów z wykorzystaniem nowoczesnych technik zdjęciowych ale jak na tamte czasy trzymał w napięciu i o to chodziło. Pamiętam jak wtedy polowałem na thrillery z Sutherlandem i ten naprawdę się wyróżniał.

ocenił(a) film na 10
psik

Może jakaś telewizja się zlituje i znów go puści. Film ten co prawda można bez trudu znaleźć w internecie, ale w wersji oryginalnej z napisami, a amatorskich napisów tworzonych przez gimbusów wyposażonych w translator internetowy, którzy nie przeczytali w życiu choćby jednej książki i w związku z czym nie umieją pisać nawet po polsku.... po prostu nie trawię.

ocenił(a) film na 7
krzychox

dzisiaj będzie na cinemax 2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones