PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4921}

Umrzeć powtórnie

Dead Again
6,6 2 423
oceny
6,6 10 1 2423
5,8 4
oceny krytyków
Umrzeć powtórnie
powrót do forum filmu Umrzeć powtórnie

ale cały film super! Świetne zwroty akcji, fantastycznie trzyma w napięciu. Tylko może mi ktoś wyjaśnić jak w końcówce Kenneth nagle zmartwychwstał chociaż już nie żył?:D

Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Jeden z najlepszych dreszczowców lat 90-tych. Tym mógł być obraz Branagha, ale nie jest. Końcówka filmu, to klasyczny przykład jak zła reżyseria i głupota pewnych scen może zniszczyć cały film. W końcówce Kenneth poszedł na żywioł, na spontaniczność, ale w najgorszym wydaniu przez co cały film mocno na tym ucierpiał. Naprawdę szkoda, bo "Umrzeć powtórnie" miało w sobie klimat "Vertigo" Hitchcocka. Gdyby nie ta przeszarżowana, wręcz komiczna końcówka, film byłby niesamowicie ciekawym dreszczowcem z górnej półki.

ocenił(a) film na 5
La_Pier

Stracona szansa, podtrzymana rolą Robina Williamsa (ale niestety jego ostatnio spojrzenie miało coś wskazywać i nie zostało spłętowane). Spłycony film, jak odcinek serialu opowieści z dreszczykiem, albo z serii The Zone. Ale jako samodzielny film to z mało w nim. Jak opowiadanie w gazecie Detektyw. Branagham robi filmy pretensjonalne, pragnie być wielki, a staje się zwykły, szary. Może powinien serialiami się zająć? Jedyny film który zaakcapteowałem to Frankenstein, ale może tylko dla De Niro?

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Końcówka boli fizycznie. Powtórka z 'Bractwa strażników ciemności' - klimat budowany cały film, na koniec rozwalany w pięć minut.
http://www.filmweb.pl/film/Bractwo+stra%C5%BCnik%C3%B3w+ciemno%C5%9Bci-1977-9820
Nawet Tim Burton byłby ostrożniejszy z efektem skórki od banana.

ocenił(a) film na 7
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Owszem, to dziwne zjawisko, ale podejrzewam, że cała sprawa tkwi w broni, z której bohater został postrzelony. Otóż jest to malutki, damski pistolecik, który i owszem, strzela i robi dziury, ale zabić z niego kogoś to wielka sztuka. Trzeba bowiem przycelować w jakiś żywotny organ. A tu wygląda na to, że dziewczyna strzeliła facetowi gdzieś pod obojczyk i nie tyle poważnie go zraniła, ile chłopak po prostu zemdlał na chwilę z szoku. A przynajmniej wolę myśleć, że o to chodziło. ;)

ocenił(a) film na 8
lezard

też tak myślę

lezard

mi też wydaje się, że Mike tylko po prostu stracił przytomność, z resztą rzeczą bezsensowną byłoby gdyby zginął z ręki głównej bohaterki, bo przecież nie takie tak naprawdę było ich przeznaczenie. Jeśli chodzi o film to bardzo mi się podobał, na pewno należy do tych, które potrafią trzymać w napięciu, poza tym ma bardzo ciekawą fabułę ; ) no i oczywiście niesamowita gra aktorów : )

ocenił(a) film na 8
klaudia1300

Racja, klimatyczny dreszczowiec, świetna realizacja (pomijając z leksza głupawe zakończenie), dobrze zagrany, z ciekawą i wciągająca widza fabułą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones